Prowadzenie hotelu, pensjonatu lub innego obiektu noclegowego to spore wyzwanie. Tym, co przyciąga potencjalnych klientów, jest przede wszystkim wyjątkowy klimat danego miejsca, renoma, a także zakres oferowanych atrakcji. Marketing to nie wszystko, ponieważ w hotelu warto postawić także na efekt wow oraz zaoferowanie gościom czegoś ponad standardową ofertę. Bez wątpienia sposobem na przyciągnięcie gości do hotelu jest inwestycja w profesjonalną saunę ogrodową. Dlaczego?
Czym są sauny ogrodowe?
Sauny ogrodowe to rozwiązanie, które w ostatnich latach stale zyskuje na popularności. Do Polski trafiły bezpośrednio ze Skandynawii i bardzo szybko podbiły serca wymagających klientów, a także gości hotelowych. Produkt ten z powodzeniem może być wykorzystywany w przydomowym ogrodzie oraz w przestrzeni hotelowej, co wpłynie korzystnie na atrakcyjność oferty obiektu. Przede wszystkim sauny ogrodowe inspirowane są klasycznymi saunami, które możemy znać z kompleksów typu Aquaparki lub też z profesjonalnych saunariów.
Te dedykowane ogrodom to zewnętrzne i indywidualne konstrukcje, które mogą być proste lub też bardziej rozbudowane na potrzeby klienta. Ich cechą charakterystyczną jest wyjątkowa estetyka, dzięki temu poza funkcją praktyczną, pełnią także rolę efektownej dekoracji. W hotelu będą czymś, co przyciągnie gości niezależnie od pogody. Obecnie z powodzeniem znajdziemy je zarówno w dużych kompleksach hotelowych, mniejszych obiektach, pensjonatach, jak i przy prywatnych domkach na wynajem.
Dlaczego warto postawić na saunę pod kątem gości hotelowych?
Bezwzględnym atutem posiadania sauny ogrodowej jest to, że można z niej korzystać bez względu na warunki atmosferyczne. Dzięki temu staje się ciekawą alternatywą na spędzanie wolnego czasu i relaks dla gości, gdy pogoda nie dopisuje lub po prostu potrzebują chwili wytchnienia. Obecność sauny ogrodowej w hotelu wpływa korzystnie na rozbudowę oferty hotelowej w zakresie usług SPA. Dodatkowym aspektem jest oczywiście ten estetyczny, ponieważ ogrodowe sauny doskonale wyglądają nie tylko na hotelowych folderach lub w galerii zdjęć na stronie internetowej, ale także na żywo. Dzięki nim dużo łatwiej będzie Ci zadbać o wysokie obłożenie obiektu nawet poza sezonem.
Ile kosztuje wybudowanie sauny ogrodowej?
Koszt budowy sauny ogrodowej zależny jest przede wszystkim od tego, jak duża ma być oraz jak solidnie ma być wykonana. Szacunkowy koszt warto zweryfikować u profesjonalistów, którzy na co dzień zajmują się takimi projektami. W tym celu zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszym zespołem. Szacuje się, że budowa sauny ogrodowej we własnym zakresie może już mieścić się w budżecie kilkunastu tysięcy, przy małym projekcie. Oczywiście im większa sauna, tym koszty będą proporcjonalnie rosły. Wpływ na nie ma także jakość wybranych materiałów budowlanych, drewna, a także izolacja. O tej ostatniej nie warto zapominać, jeżeli zależy nam na komfortowym i wieloletnim użytkowaniu sauny.
Wpływ na ostateczny kosztorys budowy sauny ogrodowej mają m.in. takie pozycje jak:
- piec do sauny;
- izolacja termiczna;
- fundamenty (w tym prace ziemne, żwir, piasek);
- drewno konstrukcyjne na saunę;
- materiały na elewację;
- wykończenie sauny od wewnątrz;
- materiały;
- instalacja elektryczna i koszt ewentualnego sterownika;
- koszty robocizny;
- dodatkowe koszty.
Należy także pamiętać o tym, że sauna ogrodowa jako budynek powinna być zgłoszona do lokalnego urzędu Starostwa.