Przebarwienia na skórze to problem powszechny. Panie, które pragną zachować piękny wygląd na lata, szukają sposobów pozbycie się nieestetycznych śladów. Jak powstają przebarwienia i czy można sobie z nimi poradzić? O tym w niniejszym poradniku.
Jak powstają przebarwienia na skórze?
Naturalnym barwnikiem, który określa kolor skóry jest melanina. Organizm wydziela ją w celu ochrony przed promieniowaniem UV. Istnieją dwa typy tego barwnika. Eumelanina jest koloru czarnego lub ciemno-brązowego i charakteryzuje osoby z matową skórą. Natomiast Feomelanina nazywana jest rudą i lub czerwoną i występuje u osób z jasną skórą i rudymi włosami. Ponadto kolor skóry definiuje fototyp, a także ekspozycja na słońce.
Melanina nie zawsze funkcjonuje prawidłowo. Wówczas mówi się o zaburzeniach pigmentacji. Na skórze mogą pojawiać się przebarwienia w postaci ciemnych plam czy odbarwienia, które charakteryzują się jaśniejszymi śladami. Warto zaznaczyć, że przebarwienia mogą wynikać
z nadmiernej ekspozycji na słońce. Promienie UV, które przechodzą przez naskórek, pobudzają melanocyty, czyli komórki barwnikowe. Ich praca bywa zakłócona, co warunkuje wydzielanie zbyt dużej ilości melaniny. Wtedy może być ona rozłożona na różnych obszarach skóry i powodować nieestetyczne plamy.
Na szczęście dziś nie brakuje nowoczesnych metod na pozbycie się przebarwień. Jednym ze skutecznych rozwiązań jest laser frakcyjny CO2. Wystarczy więc odwiedzić studio kosmetologii
i medycyny estetycznej, aby cieszyć się pięknym wyglądem.
Czym jest laser frakcyjny?
To nowoczesne urządzenie znalazło szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Laser frakcyjny znakomicie sprawdzi się przy efektywnej regeneracji skóry, a proces usuwania przebarwień spowodowany jest wywoływaniem mikrourazów w jej głębokich warstwach. Ponadto panie mogą liczyć na usuwanie rozstępów.
Kolejnym atutem jest resurfacing, czyli regeneracja skóry, a także możliwość przywrócenia jej elastyczności oraz oczekiwanego napięcia. Trudno nie wspomnieć, że laser świetnie działa na skórę twarzy i znakomicie sprawdzi się przy usuwaniu rozszerzonych porów oraz zmniejszaniu głębokich zmarszczek.
Należy jednak pamiętać, aby na zabieg udać się do renomowanego studia kosmetologii i medycyny estetycznej, co będzie stanowić gwarancję maksymalnego bezpieczeństwa. Ponadto profesjonaliści odpowiedzą na wszystkie pytania związane z zabiegiem i zapewnią odpowiednie przygotowanie.
Laser frakcyjny – przeciwwskazania
Warto zwrócić uwagę, że nie każdy może zdecydować się na usuwanie przebarwień laserem. Przed dokonaniem zabiegu, należy upewnić się, czy nie występują przeciwwskazania.
Zabiegi nie są wykonywane u kobiet w ciąży oraz mam karmiących. W dodatku na skórze nie powinny znajdować się zmiany ropne. Kolejne przeciwwskazania to nowotwory, łuszczyca, cukrzyca
i nadciśnienie tętnicze. Ponadto lasera frakcyjnego nie stosuje się u osób, które doustnie lub miejscowo przyjmują retinoidy. Oczywiście ostateczną decyzję powinien podjąć lekarz.