Własny sklep internetowy- praca marzenie czy droga przez mękę?

Tworzymy nie-niszowy sklep z etui do Iphone www.etuiiphone.pl który ma odnieść sukces!

Każdy z nas zadaje sobie wielokrotnie pytanie – jaka praca jest dla mnie idealna, co mogę robić aby czuć się w tym dobrze i nie zmuszać się do wykonywania tych wszystkich czynności przez 8h?

Aby zaryzykować odpowiedź, musimy zdać sobie sprawę z tego, czy chcemy pracować na czyjeś marzenia będąc zatrudnionym u kogoś w firmie czy też wolimy realizować swoje, działając na własną rękę.

Jeśli już wiesz, że druga odpowiedź jest właściwa, to czas wziąć się do ostrej pracy bo zapewniam Cię że nie będzie łatwo – będą wzloty i upadki oraz że będzie trzeba zmierzyć się z wieloma Everestami.

Ale jeśli Twój pomysł na biznes, Twój mały projekt, który zakiełkował w głowie staje się realnym biznesem i nabiera ekonomicznych kształtów jest to uczucie niezwykle przyjemniej, pożytecznej satysfakcji.

Taki szybki case study – własny biznes na podstawie sklepu internetowego tworzonego od podstaw, który ma sprzedawać z sukcesem etui do telefonu pod domeną www.etuiiphone.pl

Oczywiście nie jest to projekt hiper innowacyjny, gdyż sklepów internetowych sprzedających pokrowce do telefonów jest cała masa ale clue tematu w naszym przypadku jest inne. Najważniejszym elementem tego projektu będzie skupienie się i precyzyjne wstrzelenie w temat, co zwiększy prawdopodobieństwo odniesienia sukcesu.

W przypadku dużej konkurencji, która handluje w tym sektorze „wszystkim” czyli stara się mieć w ofercie wszystkie istniejące marki i modele telefonów my postaramy się dotrzeć „jedynie” do posiadaczy telefonów Apple Iphone.

Jak sprawdziliśmy klientów wpisujących do google frazy, które nas interesują jest spora ilość.

Przykładowe frazy ludzi pytających google o etui do Iphone wyglądają tak:

etui iphone 7 1 tys. – 10 tys.
etui iphone 6 1 tys. – 10 tys.
etui iphone 1 tys. – 10 tys.
etui iphone 8 100 – 1 tys.
akcesoria iphone 100 – 1 tys.
etui do iphone 100 – 1 tys.
futerał do iphone 10 – 100
etui iphone 5s 1 tys. – 10 tys.
etui iphone 6s 1 tys. – 10 tys.
etui iphone 7 plus 1 tys. – 10 tys.
etui na telefon 10 tys. – 100 tys.
etui iphone 5 100 – 1 tys.
etui na iphone 5s 1 tys. – 10 tys.
iphone 6s etui 1 tys. – 10 tys.
iphone 6 etui 1 tys. – 10 tys.
iphone 5s etui 1 tys. – 10 tys.
etui na iphone 6s 1 tys. – 10 tys.
etui iphone se 1 tys. – 10 tys.
etui na iphone 6 1 tys. – 10 tys.
etui 10 tys. – 100 tys.
bumper iphone 7 100 – 1 tys.
iphone etui 100 – 1 tys.
iphone 7 etui 1 tys. – 10 tys.

Na żółto zaznaczamy te, które mają najwięcej zapytań a jednocześnie najlepiej pasują do naszej domeny czyli www.etuiiphone.pl. 

Dodam, że nasz adres internetowy nie został nabyty za ciężkie pieniądze choć sam się dziwię że taka domena była dostępna w dobie tak dużej konkurencji w branży GSM. Adres kosztował koło 12 zł brutto i posłuży nam do celów projektu idealnie!

Oczywiste jest, że domena gra dużą rolę i w pewnych przypadkach jest dobrze, kiey jest generyczna czyli zawiera wyrażenia związane z przedmiotem oferty naszego sklepu. Będzie łatwiej taki adres wypozycjonować a nasze produkty, zgodne z nazwą naszej domeny będą łatwiej wędrować w google na wyższe pozycje, gdyż nasz sklep będzie zajmował się precyzyjnie i konkretnie skomponowaną ofertą, będzie wyspecjalizowany. I na tym się właśnie skupimy aby w gąszczu konkurencji nasz sklep piął się w górę i z czasem był coraz bardziej widoczny w internecie wyostrzymy jego ofertę w kierunku zgodnym z jego nazwą i skupimy się na „wyspecjalizowaniu” jego contentu pod kątem jego nazwy – będziemy sprzedawać etui na iphone pod nazwą etuiiphone.pl !

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *